Par izstādi

1940. gadi
1950. gadi
1960. gadi
1970. gadi
1980. gadi
1990. gadi
2000. gadi

Albumi
Atmiņas

Avoti
Izstādi sagatavoja


Latvijas Nacionālā arhÄ«va Latvijas Valsts arhÄ«vs sadarbÄ«bā ar Bērnu un jaunieÅ¡u brÄ«vā laika centra ”RÄ«gas Skolēnu pils” RÄ«gas Skolu muzeju sagatavojis virtuālo izstādi RÄ«gas Pionieru un Skolēnu pils. Dokumenti un fotogrāfijas.

Izstāde tapa, atzīmējot Rīgas Skolēnu pils 70. gadadienu, un tās mērķis ir sniegt ieskatu tā priekšteča – Pionieru pils – vēsturē, izmantojot Latvijas Valsts arhīva dokumentus un Rīgas Skolēnu pils vizuālo materiālu.
Nav viegls uzdevums parādīt Pionieru pils lomu un nozīmi gadu desmitu griezumā, jo pastāvēja ideoloģiskais ietvars, kas bija iecerēts jau 1940. gadā, izveidojot pionieru organizāciju Latvijā, organizējot Pionieru pils darbu, un ir tik ļoti redzams Pionieru pils dokumentos – lielākoties tās ir atskaites, kas glabājas Latvijas Valsts arhīvā.

Tajā pašā laikā Pionieru pilī strādāja un pulciņu, studiju darbu vadīja daudz radošu un savā profesijā spēcīgu personību, kas deva pozitīvu pienesumu bērnu un jauniešu radošo, sportisko un zinātnisko spēju attīstībā.

Izstādes iekārtojums.

Katrai desmitgadei esam izveidojuši savu sadaļu – 40., 50., 60., 70., 80. un 90. gadi un par šī gadsimta desmitgadi - no Rīgas Skolēnu pils arhīva.
Par katru desmitgadi rādām būtiskākos dokumentus, kas glabājas Latvijas Valsts arhīvā.
Dokumenti kārtoti hronoloģiskā secībā un papildināti ar laikam raksturīgajām fotogrāfijām.

Dokumentu, fotogrāfiju apskate un iespējas

1. Iepriekšējais 4. Pārvietošana
2. Automātiskais režīms 5. Palielināt oriģinālā izmērā
3. Nākošais 6. Slēgt

Virtuālajā izstādē publicētos materiālus nedrīkst kopēt vai pavairot.
Izmantojot informāciju, lūdzam atsaukties uz virtuālo izstādi un avotu.

      www.lvarhivs.gov.lv/pionierupils

Atsauksmes un komentārus par virtuālo izstādi sūtīt Latvijas Valsts arhīvam (adrese: Bezdelīgu iela 1, Rīga, LV-1048; e-pasts: lva@lvarhivs.gov.lv).


© Latvijas Valsts arhÄ«vs, © Bērnu un jaunieÅ¡u brÄ«vā laika centrs ”RÄ«gas Skolēnu pils”, © RÄ«gas Skolu muzejs